Zaproszenie na Kongres Młodzieży Polonijnej „Idź w pokoju”

Drodzy Młodzi Przyjaciele,

Już w sobotę, 9 kwietnia w godzinach od 15.00 do 18.00 (czasu polskiego) kolejne nasze spotkanie z cyklu: Kongres Młodzieży Polonijnej online! Tym razem poświęcone będzie sakramentowi pokuty i pojednania, pod hasłem: „Idź w pokoju”. Naszym gościem będzie ks. Piotr Jarosiewicz, duszpasterz młodzieży i Asystent Diecezjalny KSM, który przybliży główny temat spotkania, a także odpowie na nasze pytania.

W czasie spotkania chcemy powitać nowego Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej – bpa Piotra Turzyńskiego oraz podziękować bp. Wiesławowi Lechowiczowi za zorganizowanie Kongresów Młodzieży Polonijnej i Jego posługę Polonii.

Podczas Kongresu będziemy także modlić o pokój na Ukrainie. Drogę Krzyżową o godz. 17.00 poprowadzi młodzież z Ukrainy. Zapraszamy Was, a także Waszych przyjaciół i znajomych, stwórzmy most modlitewny w intencji pokoju na Ukrainie. Jeśli nie możesz uczestniczyć w całym spotkaniu Kongresu Młodzieży Polonijnej – Bądź z nami na modlitwie!

Link do zapisów na spotkanie: TUTAJ

Więcej informacji i link do Mostu Modlitewnego na ZOOM zostanie opublikowany na FB: @KongresMlodziezyPolonijnejProgram spotkania Kongresu Młodzieży Polonijnej „Idź w pokoju”

15:00 Zawiązanie wspólnoty, powitanie uczestników

• Słowo wprowadzające – powitanie bpa Piotra Turzyńskiego, nowego Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej

• Koronka do Bożego Miłosierdzia

• Podziękowanie bp. Wiesławowi Lechowiczowi, organizatorowi Kongresów Młodzieży Polonijnej

15:30 Konferencja: Sakrament pokuty i pojednania „Idź w pokoju”, ks. Piotr Jarosiewicz, diecezjalny duszpasterz młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej, Asystent Diecezjalny KSM

16:00 Pytania i odpowiedzi, ks. Piotr Jarosiewicz

16:30 Przerwa

16:40 Świadectwa – młodzieży z Ukrainy

17:00 Droga krzyżowa – most modlitewny w intencji pokoju na Ukrainie, poprowadzi młodzież z Ukrainy

17:30 Ogłoszenia, wolne głosy, postulaty

18:00 – Zakończenie spotkania