Kongres Młodzieży Polonijnej ON-LINE. Dołącz!

W związku z panującą epidemią Kongres Młodzieży Polonijnej, który miał się odbyć  w Krakowie w dniach od 1 do 9 sierpnia br. zostaje przełożony na rok następny.

„Skoro nie możemy się spotkać podczas Kongresu, to postarajmy się wykorzystać inne możliwości, np. dostępne komunikatory i łącza internetowe, aby doświadczyć łączącej nas wspólnoty, pogłębić wiarę i ożywić zapał ewangelizacyjny” – napisał do nas Bp Wiesław Lechowicz

Przykładem tego typu działania jest dołączenie do grupy kongresowej na Facebooku https://www.facebook.com/groups/1014155672016186/ lub polubienie strony Kongresu na Facebooku https://www.facebook.com/KongresMlodziezyPolonijnej/

Zależy nam na tym, aby budować naszą wspólnotą polonijną pomimo tego, że nie spotkamy się w tym roku na żywo. Zachęcamy do udzielania się w grupie na Facebooku, piszcie co ciekawego organizujecie on-line w swoich duszpasterstwach polonijnych, jakie macie doświadczenie pandemii w swoim kraju. Może macie do organizatorów konkretne pytania? Piszcie do nas.

Grupa „Kongres Młodzieży Polonijnej” ma na celu ułatwienie komunikacji oraz integrację pomiędzy młodzieżą polonijną z całego świata, szczególnie uczestnikami Kongresu, który odbył się w 2016 r. i 2018 r. oraz młodzieżą polonijną zamierzającą wziąć udział w Kongresie w 2021 r.