„Dobre miejsce” na II Kongres Młodzieży Polonijnej

Podczas II Kongresu Młodzieży Polonijnej uczestnicy będą obradować w „Dobrym miejscu – Katolickim Centrum Kultury”  w Warszawie, które położone jest w przepięknym rezerwacie przyrody „Las Bielański” nad Wisłą.

Cicho, przyjemnie, wygodnie i praktycznie
Rezerwat przyrody, jakim jest Las Bielański, leży nad brzegiem Wisły, z dala od zgiełku wielkiego miasta. Daje możliwość wyciszenia się i wypoczynku bez konieczności dalekich wyjazdów poza miasto. Dom Rekolekcyjny jest usytuowany na zboczu malowniczej Skarpy Warszawskiej, nad Brzegiem Wisły, w pięknym kompleksie leśno-parkowym na Bielanach. Mimo tak pięknego – leśnego położenia, znajduje się blisko Centrum Warszawy, do którego można dojechać w 15-20 minut.

Fragment Puszczy Kampinoskiej

Teren leśny, który nas otacza, jest rezerwatem przyrody łączącym walory klimatyczne, krajobrazowe i historyczne miasta. Jest fragmentem Puszczy Kampinoskiej, na terenie której polowali Królowie Polscy i zapraszani przez nich goście.

Rezerwat
Tutaj również odbywały się potajemne spotkania Towarzystwa Patriotycznego. W styczniu 1973 r. „Lasek Bielański” został wciągnięty do rejestru jako Rezerwat pod ochroną.

Uczestnicy będą mieli do dyspozycji:

  • salę teatralno-konferencyjną na 300 osób
  • halę sportową
  • 16 sal konferencyjnych
  • kaplicę i oratorium
  • stołówkę (refektarz) – na 300 osób

Dobre Miejsce – Katolickie Centrum Kultury powołane jest przez Archidiecezję Warszawską i znajduje się pod adresem: ul. Dewajtis 3,
01-815 Warszawa.

„Swoją misję wypełniamy organizując i promując wydarzenia artystyczne i edukacyjne, które w sposób pośredni lub bezpośredni odnoszą się do wartości chrześcijańskich oraz powszechnie uznanych wartości moralnych, i nie stoją w sprzeczności z Katolicką Nauką Społeczną.”

Zobacz więcej: http://dobremiejsce.eu

Źródło: dobremiejsce.eu