Biskupi spotkają się z młodzieżą polonijną

II Kongres Młodzieży Polonijnej to czas, w którym do Polski przyjadą na przełomie lipca i sierpnia młodzi ludzie z kilkunastu – a może i kilkudziesięciu krajów świata, aby wspólnie się integrować, poznawać i zapalać do działalności apostolskiej. Rok 2018 jest do tego szczególną okolicznością z racji na wydarzenia, które będą mieć wtedy miejsce. Jest to m.in.: Synod Biskupów o młodzieży, 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, 450-lecie śmierci św. Stanisława Kostki.

Organizatorzy Kongresu oprócz szeregu atrakcji, wartościowych warsztatów, zwiedzania i poznawania polskiej kultury zaplanowali również możliwość spotkania młodzieży polonijnej ze znamienitymi osobistościami Polskiego Kościoła. Zaproszeni kardynałowie i biskupi oprócz słowa pasterskiego, które wygłoszą do młodych, będą również wspólnie się z nimi modlić, a także uczestniczyć w obradach kongresowych, będzie też chwila na osobiste rozmowy.

Swoją obecność na Kongresie potwierdzili:

Kard. Kazimierz Nycz – Metropolita Warszawski

Abp Wojciech Polak –  Prymas Polski, Metropolita Gnieźnieński

Bp Wiesław Lechowicz – Biskup Pomocniczy Diecezji Tarnowskiej, Przewodniczący Komisji ds. Polonii i Polaków za Granicą, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej

Abp Grzegorz RyśMetropolita Archidiecezji Łódzkiej, Przewodniczący Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji (przy Komisji Duszpasterstwa)